L-tek — лидирующие технологии
RussianUkrainian

Обігрів труб

В зимовий період, під час сильних та тривалих морозів, як в житлових так і в промислових приміщеннях часто виникають проблеми з замерзанням труб (з питною водою, каналізаційних труб та т.п.). Замерзання труби несе ряд проблем, перш за все фінансових:

  • заміна ділянки прорваної труби;
  • якщо труба знаходиться під землею - трудомісткі роботи з її вилученню;

Крім того часто можливість провести ремонтні роботи ускладнюються погодними умовами, а увесь цей час квартира, будинок чи офіс залишає ця без води, або без справної каналізації, що само по собі несе великі не зручності. Існує ряд методів які дозволяють уникнути всі перераховані проблеми.

Використовуючи якісний теплоізоляційний матеріал, можливо досягти зниження прямого впливу холоду на трубопровід, але це не дає повного захисту від вистигання та замерзання рідини при більш сильних морозах.

Найефективнішим способом гарантуючим нормальне функціонування трубопроводу в період морозів є обігрів за допомогою нагрівального кабелю.

Щоб трубопровід під дією морозів нормально функціонував, необхідно компенсувати його теплові втрати. Для цього в здовж труби монтується нагрівальний кабель. Він підбирається таким чином, щоб тепло яке ним виділяється перевищувало теплові втрати теплоізольованого трубопроводу.  В комплексі це дозволить захистити труби від замерзання і зменшити глибину їх прокладки в землі.

                                                                  

Величина теплових втрат залежить від діаметра труби, товщини та якості теплоізоляції, температури навколишнього середовища та температури транспортованого продукту. На приклад, для захисту від замерзання металевої труби діаметром 2" (50 мм) з товщиною ізоляції 20 мм, коефіцієнтом теплопровідності λ ≤ 0,05 Вт/м*°С та різницею температур 30°С, достатньо буде використовувати нагрівальний кабель потужністю 21 Вт/м.

Щоб взнати яка кількість кабелю необхідна для обігріву трубопроводу, потрібно величину теплових втрат трубопроводу розділити на теплову потужність кабелю. Мінімальна довжина нагрівального кабелю кратна довжині трубопроводу що обігрівається. Але також потрібно враховувати кількість переходів, трійників, вентилів тощо.

Існує декілька способів монтажу кабелю на поверхні труби:

 

1. Одна або більше ліній кабелю вкладається в здовж труби по прямій

 
  - мал. 1-2;
 

 

 

 

2. Кабель вкладається на труби хвильовою лінією

  - мал. 3;
 

 

 

 

3. Кабель обертається спіраллю навколо труби

 - мал. 4-5;
 

 

 

4. Кабель встановлюється в середину труби.

При цьому використовується нагрівальний кабель зі спеціальною «харчовою» зовнішньою ізоляцією. А герметичність забезпечується за рахунок спеціальної муфти.

            

 

На сьогоднішній день обігрів труб виконується за допомогою:

В статті «Вибір нагрівального кабелю для обігріву труб» ви зможете самостійно розрахувати та обрати необхідний вам нагрівальний кабель. Але якщо ви не хочете поглиблюватись в цей процес, перебираючи цифрами в формулах та таблицях, та не хочете припустить помилки, то вам достатньо зателефонувати до нас в офіс. Наші спеціалісти безкоштовно виїдуть на замір, зроблять точний розрахунок, правильно підберуть матеріал, швидко та якісно виконають монтаж.