L-tek — лидирующие технологии
RussianUkrainian

Тепла підлога

Опалення будинку за рахунок підігріву підлоги застосовується з давніх часів. Вперше теплу підлогу ефективно використовували в давній Греції та Римі в IV ст. до н.е., але технологія укладки була занадто дорога та складна, а підігрів здійснювався за рахунок спалювання великої кількості деревини.

Починаючи з XX століття, з’являється не дорога та доступна електроенергія, що призводить до появи більш дешевих та простих в використанні  електричних теплих підлог.

З того часу прогрес пішов далеко в перед і наявність електричної теплої підлоги в домі перестало бути дивиною.

Однією з головних причин вибору електричної теплої підлоги для обігріву приміщення є сприятливий температурний режим, який створюється за рахунок рівномірного прогріву всієї площі підлоги. Завдяки цьому в районі ніг та тіла людини підтримується максимально комфортна температура ~22-24 ˚С, а під стелею, де обігрів не потрібен, температура найменша ~18-20 ˚С. Такий принцип роботи як найкраще підходить до прислів’я: Тримай ноги в теплі, а голову в холоді.

У випадку обігріву приміщення за допомогою центрального опалення спостерігається зворотній ефект: від батарей все тепле повітря спрямовується до гори, де поступово остигаючи спускається до ніг, при цьому в середині кімнати створюється конвекційний потік (протяг), котрий може негативно позначитись на стані здоров’я мешканців.

Завдяки високій ефективності прогріву приміщення, електричну теплу підлогу можливо використовувати в якості якдопоміжного опалення (використання сумісно з іншими обігрівачами), так і в якості основного опалення, тим самим підтримуючи комфортну температуру в приміщенні цілий рік в незалежності від роботи ТЕЦ.

Також не менш важливими причинами для вибору електричної теплої підлоги є:

  • універсальність - можливість монтажу в приміщеннях,  в яких складно провести традиційне опалення, а також в приміщеннях з підвищеною вологістю (ванна кімната, басейн, сауна, лазня). Також можливий монтаж не тільки в підлогу, але й в стелю та стіну (обігрів дзеркал, усунення вогкості стін).
  • у випадку укладки теплої підлоги в приміщеннях розрахованих на невелике електричне навантаження, застосовують систему почергового ввімкнення. За допомогою якої зони обігріву вмикаються по черзі на визначений час, за який вони встигають пригрітися. При цьому у випадку необхідності, навантаження на мережу може надходити від однієї чи декількох нагрівальних зон;
  • эстетична складова - можете забути про сталеві труби, газові котли та громіздкі батареї, єдиною видимою частиною системи тепла підлога є терморегулятор, який монтується в зручному для вас місці, а розмір його не більше вимикача. За допомогою терморегулятора здійснюється контроль температури підлоги виходячи з ваших уподобань.
  • економія - затрати на монтаж, підключення та подальшу експлуатацію електричної теплої підлоги значно нижче порівняно з іншими видами обігріву приміщень, а використовуючи терморегулятор з програмним керуванням  можливо досягти економії до 45%, завдяки більш тонкому налаштуванню температурних режимів на визначений період часу;
  • надійність - системи електричної теплої підлоги виготовляються виключно з високоякісних, довговічних та екологічно чистих матеріалів, а численні випробовування та тести гарантують гарантують повну безпеку, як для вас так і для вашого будинку. Це підтверджено сертифікатами та строком гарантії від 10 до 20 років.

 

Існує три основних типи теплих підлог:

  1. Кабельний нагрівальним елементом якого є жила високого опору вкрита надійною ізоляцією. Даний вид теплої підлоги в основному використовується в стяжку під плитку.
  2. Плівковий (інфрачервоний) в даному випадку нагрівальною частиною є полоси карбонової пасти, котрі запаяні між двома шарами полімерної плівки. Такий обігрів в основному використовує ця під ламінат, лінолеум, ковролін.
  3. Водяний – нагрівання підлоги відбувається за рахунок розігрітої в котлі води, яка подається насосом в залиті в стяжку труби. Також для обігріву використовують центральне опалення чи альтернативні джерела енергії (геліо системи, теплові насоси).