Нагрівальний кабель
Нагрівальний кабель вперше був запатентований у 1926 році Норвежською компанією Nexans. Напочатку нагрівальний кабель являв собою одножильний нагрівальний елемент, який знаходився в ізоляційному шарі. Протягом часу конструкція кабелю була значно покращена:
- Поява заземлюючого екрану дала можливість безпечно використовувати нагрівальний кабель у житлових приміщеннях, виключивши можливість ураження електричним струмом при пошкодженні нагрівального елементу.
- Виробництво двожильного кабелю суттєво полегшило монтажні роботи і знизило рівень магнітного поля. Для порівняння - рівень магнітного поля побутового пилососа складає 38,7 мкТл, монітора комп'ютера 0,6 мкТл, а у сучасного двожильного нагрівального кабелю ця величина складає всего 0,2 мкТл.
- Поява заземлюючого екрану дала можливість безпечно використовувати нагрівальний кабель у житлових приміщеннях, виключивши можливість ураження електричним струмом при пошкодженні нагрівального елементу.
- Наявність надтонких нагрівальних кабелів дозволила робити монтаж теплої підлоги без підняття рівня стяжки безпосередньо в плитковий клей.
Враховуючи багаторічне удосконалення нагрівальних кабелів і сучасні технології виробництва в наш час найкращим варіантом є використання двожильного, екранованого нагрівального кабелю с безмуфтовою технологією з алюмінієвою оболонкою.Така якість дає змогу надавати гарантію на 20 років, а приблизний термін служби кабелю складає біля 60 років. На теперішній час такі кабелі виготовляються компаніями Nexans і Hemstedt.
Крім широкого використання нагрівальних кабелів для теплої підлоги, існують спеціальні види кабелю для обігріву тротуарів і газонів, дахів і водостоків, для обігріву труб і підігріву грунту. Широкий вибір нагрівальних кабелів різної довжини і потужності, можливість монтажу кабелю в гарячий асфальт, захисна ізоляція від ультрафіолетового випромінювання і спеціальна ізоляція кабелю з харчового пластику дозволяють реалізувати обігрів практично любого об’єкту.
Принципово нові можливості дозволяє здійснити винахід саморегулюючого нагрівального кабелю. Саморегулюючий кабель складається з двох неізольованих провідників, які знаходяться в спеціальній матриці. В залежності від температури зовні кабелю опір матриці змінюється, що дозволяє регулювати видачу тепла в кожній точці довжини окремо, а це забезпечує довговічність і надійність кабелю. Перевагою такого виду кабелю є можливість використання кабелю необхідної довжини, а наявність екрану з металевої або мідної сітки між зовнішньою ізоляцією і подвійною ізоляцією жил забезпечує захист від ураження електричним струмом. Найбільш якісні і довговічні саморегулюючі кабелі виробляються компаніями Devi, Nexans і Hemstedt.
Компания L-tek здійснює продаж і високоякісний монтаж нагрівальних кабелей лідирующих світових виробників. Вся продукція сертифікована і має гарантію.